Wycofanie gotówki z banków we Francji. Nasdaq otwiera się na Bitcoina. Obecna sytuacja rynkowa. Zaproszenie do grupy Crypto Corner.

Na wstępie chciałbym przywitać się w 2019 roku. Nie wiem jak u was, ale u mnie mega dużo rzeczy do zrobienia, także przy okazji wam jak i sobie życzę dużo zdrowia i wytrwałości do założonych celów. No to lecimy.

Ostatnie wydarzenia w zachodniej Europie skłoniły mnie do tego, abym nieco inaczej zaczął ten wpis. Temat kryptowalut już za chwilę, a tymczasem nawiążę do protestów tzw. „żółtych kamizelek”, które zaczęły się minionego roku w listopadzie we Francji.

Ruch ten początkowo miał na celu sprzeciwienie się podwyżkom podatków paliwowych oraz polityce faworyzującej klasę bogatą, prowadzoną przez obecnego prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Aktualną głośną akcją żółtych kamizelek jest nawoływanie obywateli francuskich do masowego wycofania gotówki z banków w sobotę 12 stycznia. Szacuje się, że gdyby każdy obywatel chciał wypłacić gotówkę, to tylko co czwarta osoba otrzymałaby swój depozyt. Większość pieniędzy jest tylko i wyłącznie cyfrowym zapisem na koncie, nawet bez pokrycia w papierku.

Na temat tego jak bank kreuje kasę z powietrza poczytajcie tutaj.

Wracając do tematu sytuacja taka doprowadziłaby do gwałtownego pogorszenia się, bądź nawet kryzysu francuskiego systemu bankowego.

Poniższe zdjęcie zostało zrobione właśnie we Francji 😉

Co do tego ma Bitcoin?

Nie wiem czy ktoś pamięta wydarzenia na Cyprze w 2013 roku, kiedy to banki wprowadziły limity na wypłaty środków z bankomatów. Co więcej zaczęto zamrażać depozyty obywatelom mającym powyżej 100 tyś. Euro na koncie.  W obawie o to ludzie zaczęli skupować Bitcoina co m.in. doprowadziło do wzrostów z 80$ do 260$. Gdyby francuzi dopięli swego to kto wie, mogłoby być ciekawie.

Źródło: https://www.news.com

Nasdaq wprowadza kotrakty futures

Druga co do wielkości giełda światowa Nasdaq, potwierdziła, że planuje rozpocząć kontrakty futures na Bitcoin w pierwszej połowie 2019 roku.

„Podczas gdy wejdzie to na pożytek dzienny, nastąpi zdecydowany wzrost kontroli regulacyjnej i instytucjonalnej w kierunku większej przejrzystości w dziedzinie zasobów cyfrowych” – powiedział dyrektor strategii cyfrowych zasobów VanEck Gabour Gurbacks.

Planowana umowa Futures na Nasdaq będzie prawdopodobnie pierwszą z serii “przejrzystych, regulowanych i nadzorowanych” cyfrowych aktywów, które zostaną wspólnie uruchomione w ramach niedawno ogłoszonego partnerstwa z amerykańską firmą inwestycyjną VanEck.

Wyścig o to kto zdobędzie udział w rynku w jednym z najbardziej uważnie obserwowanych produktów na świecie kryptowalut, czyli fizycznie dostarczanych kontraktów terminowych na BTC się właśnie zaczął. Źródło: https://cointelegraph.com/

Co słychać na rynku?

Rozegranie ceny Bitcoina potoczyło się po mojej myśli. Cena odbiła od 3200$ i powędrowała aż w okolice 4328$. Od początku roku na rynku do praktycznie dnia wczorajszego odnotowaliśmy dużo skoków. Przykładowo:

  • Tron (TRX) 70%
  • Litecoin 30%
  • NEO 23%

Tron wystrzelił jak rakieta z powodu airdropa, który ogłosił założyciel Justin Sun. Jakiś czas temu pisałem o tym, że Bittorent został wykupiony przez Trona (link do wpisu niżej). Teraz okazuje się, że platforma Bittorent będzie miała swój token BTT, który będzie nagrodą za posiadanie TRX.

Od czwartku (10.01) pierwszy raz w tym tygodniu cena Bitcoina spadła poniżej 4000$ i plasuje się w okolicy 3700$. Ważny opór znajduje się na poziomie 3200$ i nie zdziwię się, jeśli jeszcze raz cena będzie oscylować w tych granicach. Dla osób kupujących na krótki termin zalecam obserwację.

Własna grupa w aplikacji Discord

Chciałbym serdecznie zaprosić każdego z moich czytelników do grupy, którą stworzyłem razem ze znajomym o tematyce kryptowalut. Grupa nazywa się Crypto Corner i działa w aplikacji Discord. Aby dołączyć wystarczy założyć konto w apce. Działa ona w systemie iOS, Android, Windows czy Linux.

Co ciekawego znajdziecie na grupie?

  • Informacje z rynku kryptowalut
  • Wiedzę
  • Analizy i sygnały
  • Ciekawe projekty

Przede wszystkim zależy mi na tym, aby mieć kontakt ze społecznością, pomagać i uświadamiać osoby chętne poznawanie świata kryptowalut. Chcesz dokonać pierwszą inwestycje w krypto? Nie ma problemu, nauczymy Cię jak posługiwać się na giełdzie oraz po portfelach.

Osoby mające nieco większe doświadczenie jak najbardziej są mile widziane, możemy wymieniać się spostrzeżeniami oraz wspólnie stworzyć miejsce zrzeszające fanatyków kryptowalut.

Dopiero się rozkręcamy, więc na bieżąco będziemy dodawać nowe rzeczy. Dołączajcie, udzielajcie się i zapraszajcie nowe osoby.

Link do grupy: https://discord.gg/rxerZvc

PS. Grupa jest za FREE 😊

Pozdrawiam i do następnego!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *