Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty , waluty cyfrowe czy też waluty kryptograficzne – „ Jest to rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach . ”  cyt. Wikipedia

Dla wielu osób może to być trudne i skomplikowane do zrozumienia. A więc prościej!

Są to wirtualne waluty za pomocą których możemy płacić lub wymieniać się z innymi użytkownikami. Jako , że są to waluty cyfrowe to potrzebny nam będzie komputer oraz internet .  Wartość ich jak wartość dowolnych przedmiotów wyznacza wolny rynek, zgodnie z prawem popytu i podaży.

Pieniądz jako papier , co z kryptowalutą ?

Technologia w kryptowalutach jest oparta na matematyce, technologicznym oprogramowania komputerowym z dzielonym kodem źródłowym, który łączy się w globalną sieć za pomocą internetu.

Dla przykładu kod źródłowy wygląda tak .

Kodowanie zostawmy już informatykom.

W dzisiejszych czasach bez problemu możemy pobierać muzykę i filmy z internetu. A kryptowaluta jest cyfrowa tak samo jak muzyka i filmy.

Z tym , że kryptowaluta nie może być pobrana jak Twoje ulubione filmy czy utwory muzyczne, ponieważ nie jest ona plikiem na komputerze. Można powiedzieć , że jest wejściem do publicznej dystrybuowanej bazy danych zwanej Łańcuchem Bloków – Blockchain .

Czym jest Blockchain dowiesz się w następnej zakładce -> Kliknij tutaj.

W pigułce :

  • Kryptowaluta to coraz częściej wybierana opcja podczas płatności w internecie.
  • Nie ma fizycznej postaci jak pieniądz fiducjarny ( papierowy )
  • Pierwszą oficjalną kryptowalutą jest Bitcoin – 2009r.
  • Aktualnie jest ich już blisko tysiąca.