Czym jest Airdrop?

Airdrop to w zasadzie zrzut, czyli rozdystrybuowanie darmowych kryptowalut pośród społeczności. Celem tego jest wzbudzenie zainteresowania wokół danego projektu i zwiększenie jego popytu, co przekłada się na zwiększenie ceny.

Istnieją dwa rodzaje dystrybucji darmowych tokenów.

  • Jako nagroda dla posiadających konkretne kryptowaluty w swoich portfelach.
  • Giveaway – darmowe rozdanie za wykonanie kilku prostych kroków.

Przy pierwszej możliwości jesteśmy nagradzani przez deweloperów projektów za trzymanie kryptowalut na oficjalnych portfelach. Osobiście już nie raz otrzymałem gratyfikacje na portfel ETH, NEO czy Waves. W zależności od posiadanych środków dostajemy wprost proporcjonalne ilości „zrzucanych” kryptowalut, bądź tokenów. Im większy kapitał tym większe gifty.

Druga opcja dostępna jest dla każdego. Polega ona głównie na wypełnieniu formularza, w którym przeważnie trzeba wykorzystać media społecznościowe do: „lajkowania”, udostępniania, subskrybowania/obserwowania wskazanych kont czy profilów. Na koniec podajemy swój klucz publiczny, czyli adres portfela, aby po zakończeniu akcji środki dotarły do nas.

Czego potrzebujesz?

Większość airdropów przeprowadzana jest na platformie Ethereum, więc zdecydowanie przyda się portfel do tokenów ERC20, który nazywa się MetaMask.

Polecam również portfele do tokenów na platformie NEO –  jak i desktopowy portfel Waves, który do ściągnięcia jest tutaj https://wavesplatform.com/

Podstawowym wymogiem jest także posiadanie kont w serwisach takich jak :

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Medium
  • Reddit
  • Instagram
Czy warto?

Według mnie tak, ponieważ poświęcasz odrobinę czasu, który może zaowocować darmowymi kryptowalutami. Wartości raczej są symboliczne, choć czasami można trafić na pokaźną sumę (na początku roku każdy subskrybent newslettera projektu Ontology otrzymał 1000 ONT, którego cena wzrosła max. do 10$ za sztukę) .

Od razu mówię, że nie warto sprzedawać otrzymane środki. Lepiej poczekać, aż projekt się rozwinie i nabierze nieco wartości. Dobrą taktyką jest myślenie długoterminowe, co rozumiem poprzez akumulacje tych tokenów na portfelach.

Zdarza się często, że taki zrzut jest ograniczony lub działa na zasadzie losowania, więc nie ma co się poddawać i rezygnować, gdyż następnym razem może się udać. Na co dzień marnujemy wystarczającą ilość czasu, więc zamiast przewijania fejsa lepiej jest wziąć udział w paru airdropach.

Skąd biorę info?

Oto trzy stron oferujące airdropy:

Często znajduje ciekawe oferty na twitterze, po czym udostępniam je u siebie na tablicy.

Zapraszam do śledzenia mojego profilu https://twitter.com/DonVitoBC