Manipulacja Goldman Sachs. Bitcoin wychodzi z trójkąta, czyli możliwy scenariusz na najbliższy czas. PSG emituje tokeny dla kibiców.

Z manipulacją mamy do czynienia praktycznie wszędzie, czy to w życiu codziennym, czy to w telewizji. Najczęstszy przypadek takiego zabiegu występuje właśnie w mediach, przez rzucane hasła mamy kompletnie inny obraz danej sprawy. Bywa też i tak, że są to zakłamane informacje nie mające potwierdzenia w rzeczywistości.

Rynek kryptowalut nie raz został zmanipulowany i efekty tego widoczne były poprzez zmianę ceny. Tak stało się i tym razem, a głównym manipulatorem był właśnie jeden z największych banków inwestycyjnych Goldman Sachs. Dnia 4 września informacja umieszczona w sieci dotyczyła rzekomej rezygnacji otwarcia działu handlowego dla kryptowalut. Rynek mocno zareagował na tą informację, gdyż kurs spadł o prawie 1000$. Dwa dni później CNBC poinformowała, że są to fałszywe wiadomości, ale kurs już nie wrócił na swój poziom. Także ewidentnie chłopaki z Goldmana grali na spadki 😉

Źródło: https://cointelegraph.com/

Sytuacja, w której aktualnie znajdujemy się nie jest zbyt zadawalająca. Na wykresie widoczny jest trójkąt zniżkujący, który oznacza koniec konsolidacji i zapowiada spadki. Oczywiście analiza techniczna nie jest żadną kulą jasnowidza, ponieważ nie jest w stanie przewidzieć informacji, która dociera na rynek tak ja w/w. Linie dorysowane przeze mnie to potencjalny ruch, który powinien mieć prawo bytu, aż do wyjścia z trójkąta.

Patrząc natomiast na zachowanie rynku i słabnący wolumen w ostatnim czasie wg mnie z trójkąta wyjdziemy dołem. Na taki scenariusz obrałem pewien plan, który polega na sekwencyjnych zakupach. Strefy zakupu zaznaczyłem w kolorze hmmm, bodajże seledynowym i są to poziomy w okolicach 4900$, 4000$ i 3200$. Wybrałem te 3 strefy, ponieważ są one wsparciami, na które kurs reagował w przeszłości.  Uważam, że jest to dosyć dobra strategia z uwagi na to, że nie wkładamy całego kapitału na tzw. jeden strzał, bo w tym przypadku jest to po prostu bezsensowne. Dzielimy go na 3 części i dzięki temu mamy pewne zabezpieczenie w razie spadku na zakup kolejnej puli. Z drugiej strony nawet jeśli kurs zawróci do góry po przebiciu 2 stref to tak czy siak będziemy zarobieni, a zawsze warto jest mieć w zanadrzu nieco fiatów (tu nie chodzi o auto, choć też może być).

Pytanie czy cena spadnie do tak niskich poziomów pozostawię bez odpowiedzi, gdyż na tą chwilę ciężko jest to przewidzieć. Widziałem już nie raz co powoduje panika, a więc biorę to pod uwagę. Tutaj wydarzyć się może wiele, lecz nie mam na myśli żadnego upadku krypto.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że jeśli nie zejdziemy poniżej jak na razie najważniejszej linii wsparcia 5750$ oznaczonej kolorem ciemnoniebieskim (rys.1) to nie ma co nastawiać się na większe spadki. Jednak gdy tak się wydarzy to będę realizował mój plan, który pokrywa się z tym wykresem.

W oczekiwaniu na nowy cykl 😉

À propos informacji z rynku, w ostatnim wpisie pisałem trochę o kontraktach ETF i decyzji SEC, która miała zostać podjęta 23 sierpnia. Wnioski ProShares zostały odrzucone, co mnie w sumie nie dziwi, ale za to cena nie uległa drastycznej zmianie, co ciekawe po 23 sierpnia zaczęła ona rosnąć.

Źródło: https://www.coindesk.com/

Kolejne wnioski mają być rozpatrzone 21 września, które złożyła firma inwestycyjna Direxion. Akceptacja wniosków otworzyłaby cień szansy na inny przebieg wydarzeń, ale jest to mało prawdopodobne. Nie zdziwię się, jeśli odrzucenie nie wywoła spadku jak dnia 23 sierpnia.

Tokeny PSG

Paris Saint Germain, czyli jedna z najbardziej popularnych drużyn na świecie rozpoczęła współpracę z platformą socios.com w celu stworzenia programu lojalnościowego dla kibiców. Jako pierwsza drużyna na świecie wyemitują własne tokeny kibiców – „Fan Token Offering”.

Cały zamysł w tym przypadku nie polega na użycia tokenów do płatności, lecz do zaangażowania fanów w podejmowaniu takich decyzji jak np. wybór koszulek, piłkarza meczu czy choćby nawet drużyny do spotkania towarzyskiego na zasadzie głosowania.

Założyciel Socios.com Alexandre Dreyfus wspomniał tez, że dzięki takim zabiegom platforma pomoże zachęcić i edukować społeczeństwo na temat kryptowalut i technologii blockchain.

Źródło: https://cointelegraph.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *