Dwie potencjalne teorie ruchu Bitcoina. Pornhub akceptuje kryptowaluty. Ukraina jako raj dla górników. Potężna transakcja za grosze.

Przeglądając ostatnio bieżące informację i wykresy w poszukiwaniu czegoś, co przykuło by moją uwagę wpadłem na bardzo ciekawą wizję. Przedstawia się ona o tyle przyszłościowo, gdyż ruchy kursu uwarunkowane są wcześniejszymi cyklami. Wygląda to dokładnie tak.

 

Czytając z wykresu są to dwa potencjalne tory ruchu po których może poruszać się Bitcoin. Dlaczego ma to rację bytu?

Wiele razy wspominałem, że historia lubi się powtarzać, więc istnieje realna szansa na lustrzane odbicie kursu z roku 2013, oznaczone jest to literą A. Z wykresu widać, że sytuacja ta miałaby się rozegrać na początku lipca, więc nie zostało wiele i według tej teorii to dobry czas na zakupy.

Mamy też drugą, nieco mroczniejszą wersję, która wymagać będzie od posiadaczy kryptowalut trochę więcej cierpliwości. Tym razem analogia następuje z początkiem roku 2014 aż do końcówki 2017  (linia B), kiedy to Bitcoin miał swój nowy szczyt . Gdyby ta opcja miała dojść do skutku, to możemy zanurkować do poziomu 4400$. Najlepszym pomysłem jest dokupowanie i kumulowanie w razie takich spadków co pewien czas.

Szansa na takie wzrosty do 2021 roku?

Według mnie poczekać 3 lata w cierpliwości z zimną głową to nic wielkiego, patrząc na to jakie miejsce na wzrosty jeszcze zostały. Tak na marginesie zaznaczę, że rynek krypto nawet nie jest w wielkości GPW (Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie).

Kapitalizacja kryptowalut to ok. 881,5 mld PLN vs GPW ok. 1,22 bln PLN

 

BTC na granicy

Skoro już jestem przy Bitcoinie, to zerknijmy sobie co tam się dzieję na bieżąco. Mówiąc krótko, jest bardzo dziko. Wyznaczył nam się mocny opór na poziomie 5750$ i zjazd poniżej tego punktu sugerowałby kolejne spadki. Dokładnie to jest to, o czym pisałem ostatnio. Wczoraj, czyli  9 kwietnia w nocy zielona świeca odwróciła nam rolę. Znajdujemy się bliżej górnego wsparcia na poziomie 6600$ i przekroczenie tej linii mogłoby pozytywnie wpłynąć na dalszy przebieg wydarzeń.

Czyżby jednak sprawdzała się w/w teoria numer 1?

 
Pornhub akceptuje kryptowaluty

Mam dobrą wiadomość dla miłośników filmów pornograficznych. Jeśli nie chcecie aby na waszym koncie bankowym widniały w historii konta transfery pieniężne na tego typu serwisy, aby to w lepszej jakości oglądać seanse, to dobrze trafiliście. Pornhub od niedawno przyjmuje płatności w kryptowalutach!

Pierwszą akceptowaną kryptowalutą był Verge o czym poinformowała kampania reklamowa pod nazwą „the future has cum”, czyli po naszemu „przyszłość doszła”. Następnie po dwóch miesiącach przyszedł czas na kryptowalutę TRON oraz ZenCash.

Wartość każdej krypto możecie znaleźć na: https://coinpaprika.com/

Źródło: https://www.coindesk.com/pornhub-taps-tron-zencash-crypto-payment-option/

 

Ukraina jako raj dla górników

W tym tygodniu ukraińska prasa rządowa podała, że firmy wydobywające kryptowaluty nie są zobowiązane do uzyskania licencji na takie usługi. Roczne dochody wydobycia kryptowalut wynoszą około 100 mld dolarów, według niedawno opublikowanych danych. Kraj jest ten bardzo atrakcyjny dla górników, gdyż w innych częściach Europy ceny te są bardzo wygórowane, przy obecnej cenie Bitcoina.

Kraj ten oferuje niskie stawki za pobór energii, są to ceny nawet do 4 centów za jedną kilowatogodzinę. Ceny w naszym kraju zaczynają od 50 do 60 groszy za 1 kWh, a dla większych firm możliwe są stawki od 40 groszy. W Niemczech i Włoszech jest to około 17 centów.

Wrzuciłbym grafikę przedstawiającą ile kosztuje wydobycie jednego Bitcoina w różnych krajach, lecz niestety jest ona nieco obszerna. Będzie ją można sprawdzić pod tym linkiem: https://www.cryptocurrencyguide.org/one-bitcoin-mining-cost-per-country-based-on-electricity-bill/

Przykładowo:

  • Polska 6931$
  • Niemcy 14275$
  • Ukraina 1852$ !!!

Może by tak być górnikiem na Ukrainie? Mam coś już na oku, bądźcie cierpliwi ?

Źródło: https://news.bitcoin.com/no-license-needed-to-mine-cryptocurrencies-in-ukraine/

 

Potężna transakcja za grosze

Na wstępie chciałbym obalić mit, że transakcje Bitcoina odbywają się za darmo. Sieć jest utrzymywana przez górników, to dzięki ich sprzętom transakcje są szyfrowane i potwierdzane. Aby mogła sprawnie działać muszą istnieć pewne opłaty, lecz nikt nie powiedział, że mają być drogie.

Osoba nazwana wielorybem przeniosła 48 500 Bitcoinów za… 4 centy (równowartość 0.00000675 BTC)! Wieloryb to potoczne określenie posiadacza dużej ilości kryptowalut. W przeliczeniu na dolary jest to ponad 290 milionów USD. Czujecie tą moc?

Pewien użytkownik twittera skomentował to tak.

“Czy możesz sobie wyobrazić próbę przeniesienia 300 milionów dolarów za 0,04 USD za pomocą tradycyjnego systemu bankowego? Nie, nie, nie możesz.”

Aktualnie wdrażane są nowe rozwiązania do obniżenia opłat i polepszenia przepustowości sieci, aby to transakcje były szybsze.

Segwit obniża opłaty transakcji i pozwala na powiększenie ich liczby w wydobywanym bloku. Dla niewtajemniczonych polecam zajrzeć tutaj, w celu zrozumienia o czym mowa.

Lightning Network to też kolejne rozwiązanie, które przeznaczone jest do mikropłatności. Różni się od Segwitu tym, że korzysta z innych kanałów płatności będących poza głównym łańcuchem Bitcoina.

Źródło: https://www.newsbtc.com/2018/06/28/whale-moves-48000-bitcoin-for-4-cents-in-fees-as-scaling-solutions-develop/

 

Blockchain uruchamia platformę do inwestycji dla większych inwestorów

Jeden z największych serwisów w świecie Bitcoina https://www.blockchain.com/ uruchamia platformę o nazwie Blockchain Principal Strategies. Ma ona zapewnić instytucjom i inwestorom indywidualnym niezrównany dotąd dostęp do rynków, badań i usług na najbardziej zaufanej platformie zasobów cyfrowych na całym świecie. Będzie to punkt do sprzedaży pozagiełdowej, co pozwoli na realizację dużych zakupów i sprzedaży. Dodatkowo zapewnione mają być także informacje rynkowe.

Bardzo ciekawe posunięcie powinno przemówić do inwestorów instytucjonalnych, a efektem tego może być wpłynięcie grubego kapitału na rynek. Do tej pory brak takich rozwiązań uniemożliwiał inwestycje większych graczy w tą branże.

Źródło: https://www.newsbtc.com/2018/06/28/blockchain-launches-institutional-platform-to-give-investors-crypto-exposure/

2 thoughts on “Dwie potencjalne teorie ruchu Bitcoina. Pornhub akceptuje kryptowaluty. Ukraina jako raj dla górników. Potężna transakcja za grosze.”

    1. Ludzie z kasą chcą go kupić, ale nie mają od kogo. Stąd też będą pojawiać się platformy dla klientów instytucjonalnych i wtedy dopiero się zacznie. Za niedługo mogą również wejść kontrakty ETF na Bitcoina, więcej o tym będzie w nowym wpisie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *